تبلیغات
کلبه ی عشق - عشق در نگاه اول
 
کلبه ی عشق
از قیافت معلومه خیلی بامرامی پس نظر نداده نری
درباره وبلاگ


نام : گمنام
شهرت : سرگردان
زادگاه : محراب غم
تاریخ تولد :در یکی از روزهای بارانی
شماره شناسنامه : نامفهوم
مدت محکومیت : حبس ابد
نام پدر : کوه رنج
نام مادر : فرشته ی غم
نام پدربزرگ : درویش تنها
نام مادربزرگ : سلطان غم
قد:كمتر از خاك
وزن:به سنگینی بغض چند ساله
رنگ چشم:بارانی
رنگ مو:همرنگ درد
مقطع تحصیلی:پایه آخر بد بختی
گناه:انسان بودن
جرم:به دنیا آمدن
محکومیت:زندگی کردن
زمان رهایی:مرگ
چراغم :خاموشی
سقفم :آسمان
مونسم : شب
کارم : حسرت
یادم : فراموشی
دردم : فراغ
فریادم : سکوت
آرزویم : مرگ
زندگیم :سیاه پر کلاغی
امیدم :ناامیدی
آدرس : خیابان غم –
میدان تنهایی – چهارراه بدبختی –
خیابان رنج – کوچه غربت –
پلاک ناباوری
*********

مدیر وبلاگ : Ayub Hoseyni
پیوندها
نویسندگان
نظرسنجی
عشق از دیدگاه شما به چه معناست؟

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
دوشنبه 1390/09/14 :: نویسنده : Ayub Hoseyni

عشق در نگاه اول

فکر کنم همه به طرز پنهانی، عشق در نگاه اول را باور داریم. این عقیده که:«اگر عشق،عشق حقیقی باشد همان لحظه ی اول که او را ملاقات کردیم،خواهیم دانست.» ممکن است انواع دیگری از عشق نیز وجود داشته باشند. اما بر طبق این افسانه عشقی،«عشق حقیقی»عشقی است که مثل رعد و برق شما را ذوب کند. برای نمونه وقتی یک فیلم رمانتیک را تماشا می کنید، این موضوع را ببینید، یا وقتی به یک آهنگ گوش می دهید، آن را می شنوید، و یا حتی وقتی مجرد هستید، درباره اش خیالبافی می کنید. عشق در نگاه اول چیست؟ این چیست که وقتی شما کسی را برای اولین بارملاقات می کنید، تکانتان می دهد؟اگر این عشق نیست،پس چیست؟

واسه دیدن ادامش  به ادامه مطالب بروید

هوس در نگاه اول: شما جاذبه جنسی خاصی نسبت به فردی از جنس مخالف در خود احساس می کنید و سپس بسیار بیشتر از آن چیزی که عملاً وجود دارد، دچار عواطف و احساسات می شوید. شما نه به این دلیل که عاشق شده اید، بلکه به این دلیل که تحریک شده اید مدام به او فکر می کنید. جاذبه جنسی شدید به خصوص با کسی که با تصویر ذهنی شما از همسر مطلوب مطابقت دارد،به سادگی با عشق اشتباه گرفته می شود. خصوصاً اگر شما به دنبال یک اوج احساسی لحظه ای باشید، اما این اوج احساسی یا«هوس در نگاه اول»غالباً به دنبال شکست رابطه، یک سرخوردگی را با خود به همراه خواهد آورد. 

شیفتگی با تصویر آنها: بعضی اوقات، وقتی به کسی علاقه مند می شوید،عاشق او نیستید، بلکه عاشق تصویر او هستید:«چه قیافه ای دارد»؛«چه کاره است»؛«چقدر پول دارد»؛«چه ماشینی سوار می شود». شما از تمامی این چیزها در سرتان رویایی می سازید و ماهیت فرد را نادیده می گیرد:«خواستگار من دکتر است!»«نامزد من هیکلی فوق العاده دارد» گذشته ازاین آیا ممکن است کسی را ملاقات کنید و درهمان لحظه احساس کنید که او همسر مطلوب شماست و اشتباه نکرده باشید؟ زوج هایی وجود دارند که سی سال با هم زندگی کرده اند و می گویند که در همان ملاقات اول، می دانستند که همسر مطلوب خود را یافته اند. آیا این همان«عشق در نگاه اول» نبوده است؟ دوست دارم این موضوع را اینطور تلقی کنم که آنها جاذبه ای قوی و ارتباطی روحی را تجربه کرده اند که سپس آن را به رابطه ای قوی و موفق بدل ساخته اند.آنان در نگاه اول وجود چیزی را در یکدیگر تشخیص داده اند، اما عشق حقیقی میان آن دو می بایست در طول سالیان شکل گرفته باشد.

واقیعت افسانه ی عشقی چنین است : 

برای دلباختگی یک لحظه کافی است،اما«عشق حقیقی»به وقت نیاز دارد.

تصور کنید در یک شب سرد، در کلبه ای نشسته اید. می خواهید آتش روشن کنید تا خود را گرم کنید. برای این کار میان روزنامه و هیزم،حق انتخاب دارید. اگر درباره این کار تجربه کافی داشته باشید،پاسخ این سوال را می دانید:روزنامه سریعتر می تواند شعله بزرگی درست کند، اما سریعتر هم خاموش می شود. هیزم ممکن است به مدت زمان طولانی تری نیاز داشته باشد تا شعله ور شود، اما به آرامی و یکنواخت می سوزد. 

من بسیاری از مردم را دیده ام که به اشتباه در ابتدای روابط به دنبال همان شعله ناگهانی هستند، به جای آن که به دنبال همسری باشند که بتواند با او رابطه ای پردوام و محکم را بسازد، از جمله خودم! نمی گویم که شما نمی توانید هر دو را داشته باشید، همانطور که می توان هم روزنامه و هم هیزم را برای درست کردن آتش، استفاده کرد. اما اگر متوجه شده اید که مدام کسانی را انتخاب می کنید که برای شما نامناسب اند شاید بهتر باشد به دنبال«آقا یا خانم هیزم»بروید و از«خانم یا آقای باروت»بر حذر باشید. 

اولین تأثیری که کسی بر ما می گذارد کافی نیست تعیین کند آیا او می تواند همسری سالم ومهربان باشد. شما به تأثیرات دوم،سوم،چهارم و پنجم نیز نیاز دارید. شما به وقت احتیاج دارید تا علاوه بر ظاهر فرد، ماهیت و شخصیت او را نیز کشف کنید.

باید به یاد داشته باشید که عاشق شدن ساده است،اما ایجاد یک رابطه ی سالم،مستلزم کار سخت است

نوع مطلب : مطالب اصلی وبلاگ، عشق...........()، 
برچسب ها : عشق در نگاه اول.،