تبلیغات
کلبه ی عشق - 10 نکته برای یک رابطه عاشقانه موفق//////////
 
کلبه ی عشق
از قیافت معلومه خیلی بامرامی پس نظر نداده نری
درباره وبلاگ


نام : گمنام
شهرت : سرگردان
زادگاه : محراب غم
تاریخ تولد :در یکی از روزهای بارانی
شماره شناسنامه : نامفهوم
مدت محکومیت : حبس ابد
نام پدر : کوه رنج
نام مادر : فرشته ی غم
نام پدربزرگ : درویش تنها
نام مادربزرگ : سلطان غم
قد:كمتر از خاك
وزن:به سنگینی بغض چند ساله
رنگ چشم:بارانی
رنگ مو:همرنگ درد
مقطع تحصیلی:پایه آخر بد بختی
گناه:انسان بودن
جرم:به دنیا آمدن
محکومیت:زندگی کردن
زمان رهایی:مرگ
چراغم :خاموشی
سقفم :آسمان
مونسم : شب
کارم : حسرت
یادم : فراموشی
دردم : فراغ
فریادم : سکوت
آرزویم : مرگ
زندگیم :سیاه پر کلاغی
امیدم :ناامیدی
آدرس : خیابان غم –
میدان تنهایی – چهارراه بدبختی –
خیابان رنج – کوچه غربت –
پلاک ناباوری
*********

مدیر وبلاگ : Ayub Hoseyni
پیوندها
نویسندگان
نظرسنجی
عشق از دیدگاه شما به چه معناست؟

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

10 نکته برای یک رابطه عاشقانه موفق//////////

در روابط عاشقانه مانند تمام روابط دیگر مسایل جزئی هستند که اهمیت دارند. درست مانند اینکه یک کلمه اشتباه یا یک نگاه عجیب می توتند موجب شود زن و شوهر تا هفته ها با هم قهر شوند و حرکات کوچک و به ظاهر بی اهمیت می نوانند یک رابطه را در مسیر درست نگه دارد. یک هدیه کوچک یک تشکر خودمانی یک تماس می تواند رابطه را تقویت کند.

طبق گفته ناتائیل برندن و رابرت استرنبرگ روان شناس که در زمینه روابط عاشقانه تحقیق کرده است و مطلب نوشته است این نشان دادن علاقه می تواند از تمام راهکارهای اعتماد سازی  وشنیدن حرفهای همسر مهمتر باشد تحقیقات آنها 10 راه حل را برای خشنودی، رضایت و شادی زن و مرد پیشنهاد می کند.

بقیش در ادامه مطالب
1-     به همسرتان بگویید دوستش دارید: درست است که اعمال شما از کلامتان بلندتر حرف می زند اما کلمات اغلب شفاف تر از اعمال فرد سخن می گویند. هر از گاهی یک لحظه وقت بگذارید تا احساسات خود را برای همسرتان به زبان آورید.

2-     به همسرتان محبت کنید: حرکات کوچک یا تماسهای جسمی، گرفتن دست همسرتان و دست گذاشتن روی شانه او همسرتان را دلگرم کرده و عشق و محبتی را که نسبت به او دارید را منتقل می کنید.

3-     از همسرتان قدر دانی کنید: بگذارید همسرتان همیشه بداند که کدام ویژگی های او را دوست دارید، به چه چیزی علاقه مندید، به کدام خصوصیات او افتحار می کنید، از دید شما نقاط قوت او چه هستند. خلق یک رابطه عاشقانه فقط یک پیوند ابتدایی نیست.بلکه تشویق و حمایت از پیشرفت یکدیگر در طول دوران زندگی است. با تعریف و تمجید از همسرتان  به او کمک کنید در استعدادهای خود موفق باشد.

4-     درد دل کنید: علاقه مندی ها و چیزهایی که از آن بدتان می اید، رویاها و ترس ها ، موفقیتها و شکستها یا هر چیز دیگر درباره خودتان را از همسرتان مخفی نکنید. اگر برای شما مهم است آن را با همسرتان در میان بگذارید. مهمتر از آن مطمئن شوید که با همسرتان بیشتر از هرکس دیگری دردل می کنید. از آنجا که هرکسی حتی در نزدیکترین روابط نیاز دارد یک حریم خصوصی داشته باشد تا حد توان خودتان و وقتتان را وقف همسرتان کنید.

5-     در کنار همسرتان باشید: بدیهی است وقتی همسرتان در زندگی با مشکلات زیادی مانند بیکاری یا مرگ عزیزان مواجه می شود باید چکار کنید. اما خیلی مهم است که حتی زمانی که همسرتان مشکل کوچکی دارد ،مشاجره در محل کار مشکل در رفت و آمد از منزل به محل کار ،اشتباه از او حمایت نکنید، سکوت نکنید درگیری فیزیکی هم با کسی نداشته باشید و اهانمت نکنید، اما قدرتمند باشید و به هنگام بروز مشکل خونسرد و منطقی برخورد کنید.

6-     هدیه بدهید: از فرصت استفاده کنید و نمونه کوچکی از عشق خود را با هدیه دادن نشان دهید.یک کتاب مناسب یک دسر مخصوص، یک قطعه جواهر یا لباس، هر چیز کوچک و بزرگی که به همسرتان بفهماند به یاد او بوده اید. برای او یادداشت عاشقانه بگذارید یا زمانی که در محل کار است اس ام اس دوستت دارم بفرستید. تا تذکر کوچکی باشد از اینکه همیشه او را به خاطر دارید و احساس  بهتر و امنیت بیشتری نسبت به این رابطه داشته باشد.

7-     به خواسته ها و کمبودهای همسرتان با بزرگواری پاسخ دهید:  عامل بزرگ نابود کننده روابط ، توقعات نابجاست.همسرتان سرشار از خطاها و نقاط ضعف انسانی است.مگر اینکه با یک آدم آهنی ازدواج کرده باشید.اینها ویژگی های او هستندو عیب نیستند.یاد بگیرید که نقاط ضعف همسرتان را همانگونه که هست بپذیرید. این بخش مهمی از وجود او به عنوان یک انسان است.

8-     "با هم تنها بودن" را در اولویت قرار دهید: مهم نیست که هردوی شما چقدر گرفتار هستید، اطمینان حاصل کنید که حداقل هفته ای یک یا دو بار با هم تنها هستید.تجارب جدید کسب کنید، ماجراهای خود را با یکدیگر در میان بگذارید و از همراهی یکدیگر لذت ببرید.

9-     به هیچ چیز عادت نکنید: هر روز حس قدر شناسی نسبت به همسرتان را افزایش دهید و قدر هزاران هزار برکتی را که او با خود به زندگیتان آورده را بدانید.به یاد داشته باشید که اگر شما از رابطه تان خشنود باشید، همسرتان هر روز هزاران کار کوچک انجام می دهد تا رابطه اش را با شما بهبود بخشد.هرگز نگذارید همه چیز برای شما عادت شود.

10-    برای برابری تلاش کنید: مطمئن باشید که از این قانون طلایی پیروی می کنید." با همسرتان همانطور رفتار می کنید که دوست دارید داو با شما رفتار کند". سعی کنید فعالیتهای منزل و تمام کارها را عادلانه تقسیم کنید و توقعات خاصی نداشته باشید که خودتان دوست ندارید کسی متقابلا آنها را از شما تقاضا کند.

نوع مطلب : مطالب اصلی وبلاگ، عشق...........()، 
برچسب ها : 10 نکته برای یک رابطه عاشقانه موفق//////////، روابط عاشقانه، روابط عاشقانه موفق، راه های بسیار پر کاربرد رمفید برای یک ارتباط عاشقانه موفق، حتما بخونین، راه کار های روابط عاشقانه موفق، یک روابط عاشقانه موفق داشته باشید،